A következő bejegyzésben is a nyarat idézzük fel néhány gyertyatartó segítségével. Biztosan láttatok már a következőkhöz hasonló, hangulatos képeket, amiken a kertet mindenféle saját gyártású gyertyatartó díszíti. Nyári estéket, baráti vagy családi összejöveteleket, romantikus estéket könnyedén tehetjük velük hangulatossá. Most mutatunk pár tippet, leírunk pár ötletet, hogyan is készíthetitek el saját kézzel ezeket a kis apróságokat, s tehetitek egyedivé a kertetek is.
Függő és felakasztott gyertyatartók:
forrás: www.favim.com
Ezek elkészítéséhez sima befőttes üvegre vagy úgy nevezett csatos befőttesüvegre lesz szükség, melyet papírboltokban és háztartási boltokban is be lehet már szerezni.
A felfüggesztéshez szükségünk lesz drótra, madzagra vagy vékonyabb láncokra.
A gyertyák köré bármilyen, nem gyúlékony díszítést tehetünk, mint például apró színes vagy egyszínű köveket, terméseket.
Az üvegeket megtisztítjuk, majd beleszórjuk a kiválasztott “körítésnek” szánt kavicsokat vagy terméseket. Ezek a dekoráció mellett arra is szolgálnak, hogy megtartsa egy helyben a gyertyánkat. Ezután elhelyezzük benne a gyertyát. Az üveg szélét ezután körbekötjük a dróttal, vagy a madzaggal - ha csatos üvegünk van az a jobbik eset, mivel ezeknek van kis akasztójuk és nekik nem kell külön kötözés csak egy szál drót/madzag amivel felkötjük majd a tartójára. Szóval ha a nyak rész megvan, és elvégeztük ezeket a folyamatokat a többi üvegen is - mivel ajánlatos legalább három tartót elkészíteni, hogy jól mutasson - egy szál rögzítővel felkötjük őket egy ágra egymás mellé. De elhelyezhetjük faágakon, teraszok gerendájára, vagy korlátokra, mindenképp jól fognak mutatni.
Úszó gyertyák:
forrás: www.favim.com
Ezek a tartók nem csak hangulatosak, de mutatósak is és talán inkább a lakásbelsőt díszíthetik, mintsem a kertet.
Elkészítéshez szükségünk lesz vékony, átlátszó vázára.
A vázákat vízzel vagy zselével tölthetjük meg.
A víz akkor célszerű ha csak köveket teszünk a vázába, vagy ha egy nagyobb tálba tesszük a gyertyákat és szirmokat teszünk a víz felszínére.
A zselé viszont akkor jó, ha faágakat, vagy egyéb dolgokat akarunk megállítani úgy, hogy nem mozduljanak el.
A gyertyát is papír vagy dekorboltokban be lehet szerezni, úszógyertya néven keressétek.
Különlegességek:
forrás: www.favim.com
Aki igazán különleges dolgokra vágyik, annak adunk még pár ötletet.
Az első képen a borkedvelőknek kedvezünk, itt ugyan is egy nagyobb vázába parafadugókat gyűjtöttek, majd ezekre tettek egy kisebb pohárban gyertyát, majd körülszórták ezt is parafadugóval. Látványos, vicces és egyszerű megoldás.
Második képen egy kettévágott és kifaragott mini tökben van a gyertya - egyszerűen csak egy mécsest helyeztek bele. Láttam már narancs héjban és almában is elhelyezve - illatos és praktikus.
Harmadik képen egy egyszerű pohárból varázsolhatunk csodát. Egy csipkedarabbal körbetekerjük a poharat majd ragasztóval összeragasztjuk vagy cérnával összetűzzük és már kész is - romantikus alkatoknak ideális.
Az utolsó képeken a fáé a főszerep, itt már elkelhet az erős férfi kéz. Fa tuskóba vagy héjba illesztett mécsesek természetes hatásúak, s ha nem tudnunk kivésni egy fát sem akkor az utolsó kép is mutatja, elég ha csak egy pohárban rátesszük őket a kis csülkökre.
Megosztás a facebookon
Szeretnél olyan hóembert, ami a lakásban is életben marad, és nem olvad el a kezed melegétől? Az internet új „lakója” meghódított jó pár szívet, röpke idő alatt. A kreatív emberek egyből lecsaptak a lehetőségre és számos stílusban megalkották a szuper cuki hóembert.
Rendkívül egyszerű egy ilyen hóember elkészítése. Aranyos, kreatív, ajándéknak is tökéletes. Nem szükséges hozzá különösebb szakmai tudás, nem kell varrnunk se kötnünk. Egyszerű és könnyen elkészíthető.
Ami szükséges hozzá:
Elkészítés:
A zokni sarok és talp részére nincs szükségünk, azt levágjuk.
Összegumizzuk a vágott részét és kifordítjuk.
Rajuk bele a töltő anyagunkat (rizs, lencse, bab). Kössük össze, majd nyomkodjuk meg, hogy a pamut anyagunk engedjen kicsit. Minél ducibb annál élethűebb lesz.
A vidám mintás zokni sarkát és tetejét levágjuk. A tetejéből készül majd a sapka rész.
Húzzuk rá, mint egy pulóvert, ez lesz a teste. Kössük meg spárgával, így kirajzolódik a pocakja.
A sapkát tegyük a fejére. Ha nem elég stabil pár öltéssel varrjuk hozzá, vagy ragasztóval illesszük oda. Végül ragasszuk fel a szemeket, az orrát és a gombjait. Kiegészítésképp rakhatunk rá sálat, apró díszt a sapkájára. Ha ügyesebbek vagyunk, varrhatunk rá szívecskét (párunknak tökéletes meglepetés egy téli délutánon).
Kész is van a „fogható” hóemberünk. Praktikus, egyszerű, aranyos ajándék bármely családtagunknak, barátunknak. Hamar és könnyen elkészíthető, ráadásul nem is kell különösebb költségekben vernünk magunkat.
Használjuk ki még a télből maradt napokat és kreáljunk pár cukiságot az ablakba.
Megosztás a facebookon
Ugyan még messze van a nyár, de ma néhány tetszetős, könnyen elkészíthető rövidnadrágot mutatunk be nektek. A leírásban megtalálhattok minden szükséges kelléket és eszközt.
Az első nadrágunk egy horgolt, csipkés résszel kiegészített darab. Az elkészítéséhez szükséged lesz tehát valamilyen másik anyagra, amivel majd ki szeretnéd egészíteni a nadrágot. Ez lehet bármilyen anyag - lehet egy más színű farmer rész is vagy bármilyen vászon, de szerintünk csipkével vagy horgolt mintával lesz igazán különleges és egyedi.
A művelet egyszerű, még a varrásban nem túl gyakorlott személyeknek is.
Első lépésként kezünkbe besszük a nadrágot. Vonalzóval kimérünk először az egyik, majd a másik oldalán egy kis derékszögű háromszög formát, hogy egyenletes legyen mint a két oldal.
Második lépésként levágjuk a kimért háromszögeket, ahogy a kép is mutatja.
Célszerű ezután kifordítani a nadrágot, hogy a másik anyagot pontosan hozzáilleszthessük.
Figyeljünk rá, hogy a pótanyag alja ne lógjon túl a rövidnadrágunk aljától, és a pótanyagot úgy vágjuk ki, hogy a varrásnál hagyjunk rá kb 1 cm-t, hogy kényelmesen rászeghessük azt.
Harmadik lépésben az ügyesebbek varrógéppel körbevarrják az összeillesztett felületeket, a kezdők pedig apró öltésekkel menjenek végig az illesztésen alulról fölfelé, majd ugyan így visszafelé.
A következő nadrághoz sem kell túl sok dolog, viszont egy jó varrógép mindenképp hasznunkra lesz, ugyanis ezt a varrást kézzel csak nagyon ügyes varrónőknek ajánljuk.
Egy kedvünkre kiválasztott színes anyagot méretre szabjunk és vágjuk - ahogy a képen látható - hozzáigazítva a nadrág formájához.
Majd egyszerűen csak rávarrjuk.
Az már ránk van bízva, hogy melyik oldalra készítjük el, csak egy oldalra, mindkettőre vagy akár a hátoldalára is.
A harmadik nadrág sem a bonyolult kategóriába tartozik, igaz egy kicsit aprólékos, de az
eredmény mindenképp kárpótol majd.
Amire szükséged lesz: szegecsek, ruhafesték, olló, papír, rövidnadrág, ragasztószalag
Elsőként vágjunk a ragasztószalagból vékony csíkokat, ragasszuk őket egyforma távolságra a nadrág kiválasztott oldalán.
Következő lépésként a leragasztott csíkok közötti részt fessük át ruhafestékkel, a kiválasztott színnel, majd hagyjuk megszáradni.
Száradás után jön a másik oldal. Egy vékony kartonlapra vagy keményebb lapra felrajzoljuk tetszés szerint egy mintát - jelen esetben egy csillagot, majd kivágjuk.
Az így kapott sablont a nadrágra tesszük és lefestjük - általunk gondolt távolságokra egymástól.
Megosztás a facebookon
Lehet, hogy régi, lehet, hogy ódivatú de egy kis kreativitással átvarázsolhatod a kidobásra szánt ruhadarabjaid. Itt a tavasz, közelít a nyár és lassan szelektálásra kerülnek a szekrényben lapuló ruhadarabok. Szemezgesd át őket, reméljük a nosztalgiázás mellett kedvet kapsz majd átalakítani néhány elfelejtett pólót.
Véletlenül bukkantam rá ezekre a DIY- módszerrel újraélesztett pólókra, aztán visszagondoltam arra az időre, mikor még tiniként két számmal nagyobb zenekaros pólóban jártam. Majd az idő múlásával és a divat változásával nem hordtam őket, de azóta is a szekrényemben őrzöm mindet. Néha egyet-egyet pizsipólóként azért felveszek, de mára már csak a zene szeretete maradt meg. Aztán jött ez a kép szembe velem és gondoltam használhatóvá teszem a régi felsőket, nyári fesztiválokra tökéletesen alkalmasak lesznek.
Az elkészítéshez, amint látjátok csak egy megunt felsőre lesz szükség és egy ollóra.
Elsőként a póló elejét fordítsuk magunk felé.
Középen vágjuk fel a felsőt - ahogy a kép mutatja - V alakban, majd vágjuk ketté a V alakú bevágást.
Két oldalt megrövidítjük a felső elejét, majd vele egy vonalban a hátát is.
Végül levágjuk a póló ujját és egy csomót kötünk az elöl kettévágott V alak két szárából és kész is.
forrás: weheartit.com
forrás: weheartit.com
Következő felsőnkhöz is csak egy nem használt pólóra lesz szükségünk, ahogy az az előzőnél is.
Szembefordítjuk magunkkal a felsőt és levágjuk az ujjait - a varrástól távolabb pár centivel. Levágjuk a nyakán lévő szegélyt, és az alján lévőt is.
Ezután egy atlétát kapunk, amit megfordítunk, s az alul levágott szegéllyel az atléta két pántját körbetekerjük vele, majd elkötjük.
Ennyire egyszerű az egész. Ezekkel a technikákkal rég megunt vagy kevésbé használt felsőinket is újra hordható képes állapotba varázsolhatjuk.
Megosztás a facebookon
ez már szinte fáj