Mivel közeledik a húsvét, így mos néhány tojásfestéssel kapcsolatos tippet mutatunk meg nektek. Az elkészítésük nem igényel nagyobb kézügyességet, aki eddig nem festett tojást, hát itt az idő! Bátran lehet gyakorolni ezeket az egyszerű technikákat! Tojásfestésre fel!
Legelső lépés minden technikánál, hogy a tojásokat fújjuk ki, vagy esetleg főzzük meg, ha kisgyerekkel együtt dolgozunk.
A következő tojásokhoz csak tojásfestésre lesz szükségünk. Ezt különböző kisboltokban, nagy bevásárlóközpontokban és kreatív vagy művészboltokban megvásárolhatunk, főleg így az ünnepek közeledtével. Mivel sokféle van, fajtánként változik az elkészítésük. Van amit forró vízben, kis ecettel kell bekeverni, van amit hideg vízben, így fontos, hogy a csomagoláson található útmutatót kövessük. Miután megvan a festék, mártsuk bele a tojásokat az egyenletes felület elérése érdekében. Ezek után csak a száradást kell megvárnunk.
kép forrása: www.favim.com
A következő technika a dekupázs technika. Ehhez is tojásra van szükségünk és dekupázs ragasztóra. A kifújt tojásokra vékony papírszalvéta darabokat teszünk, tetszőlegesen kivágott mintával, majd egy ecsettel a festéket eloszlatjuk a szalvétán, rálapogatva azt a tojásra. Fontos, hogy fehér alapú szalvéta legyen, hogy száradás után pedig csak a színes minta látszódjon.
kép forrása: www.favim.com
Persze természetes alapanyagokat is használhatunk. Például a vöröshagyma héjat a tojás főzővizébe tesszük, így színezi azt vörösre. Minél tovább hagyjuk benne annál vörösebb lesz. A főzővízbe ibolya szirmait helyezve lilás kékes tojást kapunk. Zöldre pedig a zeller, petrezselyem és a spenót színezi a tojást.
Megosztás a facebookon
A következő bejegyzésben is a nyarat idézzük fel néhány gyertyatartó segítségével. Biztosan láttatok már a következőkhöz hasonló, hangulatos képeket, amiken a kertet mindenféle saját gyártású gyertyatartó díszíti. Nyári estéket, baráti vagy családi összejöveteleket, romantikus estéket könnyedén tehetjük velük hangulatossá. Most mutatunk pár tippet, leírunk pár ötletet, hogyan is készíthetitek el saját kézzel ezeket a kis apróságokat, s tehetitek egyedivé a kertetek is.
Függő és felakasztott gyertyatartók:
forrás: www.favim.com
Ezek elkészítéséhez sima befőttes üvegre vagy úgy nevezett csatos befőttesüvegre lesz szükség, melyet papírboltokban és háztartási boltokban is be lehet már szerezni.
A felfüggesztéshez szükségünk lesz drótra, madzagra vagy vékonyabb láncokra.
A gyertyák köré bármilyen, nem gyúlékony díszítést tehetünk, mint például apró színes vagy egyszínű köveket, terméseket.
Az üvegeket megtisztítjuk, majd beleszórjuk a kiválasztott “körítésnek” szánt kavicsokat vagy terméseket. Ezek a dekoráció mellett arra is szolgálnak, hogy megtartsa egy helyben a gyertyánkat. Ezután elhelyezzük benne a gyertyát. Az üveg szélét ezután körbekötjük a dróttal, vagy a madzaggal - ha csatos üvegünk van az a jobbik eset, mivel ezeknek van kis akasztójuk és nekik nem kell külön kötözés csak egy szál drót/madzag amivel felkötjük majd a tartójára. Szóval ha a nyak rész megvan, és elvégeztük ezeket a folyamatokat a többi üvegen is - mivel ajánlatos legalább három tartót elkészíteni, hogy jól mutasson - egy szál rögzítővel felkötjük őket egy ágra egymás mellé. De elhelyezhetjük faágakon, teraszok gerendájára, vagy korlátokra, mindenképp jól fognak mutatni.
Úszó gyertyák:
forrás: www.favim.com
Ezek a tartók nem csak hangulatosak, de mutatósak is és talán inkább a lakásbelsőt díszíthetik, mintsem a kertet.
Elkészítéshez szükségünk lesz vékony, átlátszó vázára.
A vázákat vízzel vagy zselével tölthetjük meg.
A víz akkor célszerű ha csak köveket teszünk a vázába, vagy ha egy nagyobb tálba tesszük a gyertyákat és szirmokat teszünk a víz felszínére.
A zselé viszont akkor jó, ha faágakat, vagy egyéb dolgokat akarunk megállítani úgy, hogy nem mozduljanak el.
A gyertyát is papír vagy dekorboltokban be lehet szerezni, úszógyertya néven keressétek.
Különlegességek:
forrás: www.favim.com
Aki igazán különleges dolgokra vágyik, annak adunk még pár ötletet.
Az első képen a borkedvelőknek kedvezünk, itt ugyan is egy nagyobb vázába parafadugókat gyűjtöttek, majd ezekre tettek egy kisebb pohárban gyertyát, majd körülszórták ezt is parafadugóval. Látványos, vicces és egyszerű megoldás.
Második képen egy kettévágott és kifaragott mini tökben van a gyertya - egyszerűen csak egy mécsest helyeztek bele. Láttam már narancs héjban és almában is elhelyezve - illatos és praktikus.
Harmadik képen egy egyszerű pohárból varázsolhatunk csodát. Egy csipkedarabbal körbetekerjük a poharat majd ragasztóval összeragasztjuk vagy cérnával összetűzzük és már kész is - romantikus alkatoknak ideális.
Az utolsó képeken a fáé a főszerep, itt már elkelhet az erős férfi kéz. Fa tuskóba vagy héjba illesztett mécsesek természetes hatásúak, s ha nem tudnunk kivésni egy fát sem akkor az utolsó kép is mutatja, elég ha csak egy pohárban rátesszük őket a kis csülkökre.
Megosztás a facebookon
ez már szinte fáj